Fotel masujący to relaks i regeneracja

Wygoda, łatwość użytkowania oraz szeroki zakres zastosowania, jaki mają fotele z masażem sprawia, że stają się one co raz bardziej popularną metodą nie tylko na szybkie zrelaksowanie się ale także na poprawę stanu zdrowia i witalności organizmu.

Urządzenia te, to przede wszystkim niezbędne wyposażenie salonów odnowy biologicznej. Jednak coraz częściej osoby prywatne zaopatrują w nie swoje mieszkania, aby korzystać z nich w najdogodniejszych warunkach i najlepszym dla siebie czasie.

Dla kogo fotele z masażem

Fotele z masażem to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących efektywnie i szybko zrekompensować sobie brak ruchu, długie godziny spędzone w pozycji siedzącej, stres i ciągłe napięcie nerwowe.

Osoby aktywne fizycznie, sportowcy za pomocą tego urządzenia poprawią elastyczność mięśni oraz ukrwienie organizmu.

Wszyscy borykający się z różnorodnymi schorzeniami mięśni, stawów, układu nerwowego czy krwionośnego mogą stosować masaże na fotelach jako uzupełnienie kuracji prowadzonej przez specjalistów.

Generalnie rzecz ujmując fotele z masażem przydadzą się wszystkim tym, którzy potrzebują:

poprawy elastyczności mięśni zmęczonych brakiem ruchu lub też nadmiernym wysiłkiem fizycznym;
poprawy funkcjonowania układu krążenia krwi i układu nerwowego;
zmniejszenia podatności organizmu na kontuzje i schorzenia stawów oraz całego układu kostnego;
relaksu i rozluźnienia psychicznego po długotrwałym, uciążliwym stresie;
ogólnej poprawy samopoczucia oraz witalności organizmu

– bez względu na źródło pochodzenia i stan zaawansowania wszystkich tych czynników.
Działanie foteli z masażem

Podstawowym zadaniem, jakie muszą spełniać te fotele jest masaż skierowany idealnie w partie mięśniowe pleców i kończyn osoby tego potrzebującej. Aby tak się stało najlepsze fotele z masażem posiadają system skanujący kontur sylwetki i pozycję ciała osoby leżącej i indywidualnie do potrzeb przystosowuje zakres i intensywność ruchu poduszek masujących.

Im większa jest liczba tych poduszek tym masaż jest dokładniejszy i bardziej precyzyjny.

Poduszki te wykonują różne rodzaje ruchu. W zależności od potrzeb może to być ruch:

uciskający
ugniatający
oklepujący
wałkujący
ostukujący
wibrujący

– lub różne kombinacje łączące ze sobą niektóre z tych opcji.

System skanujący ocenia też stan sztywności masowanych mięśni i automatycznie dostosowuje do niego intensywność ruchu elementów masujących.

Uzupełnieniem pełniącym funkcje relaksacyjną i odprężającą, jakie posiadają najlepsze fotele z masażem jest zsynchronizowana z nim uspokajająca, wyciszająca muzyka. Komfort niektórych foteli podnosi też możliwość wgrywania plików MP3, ze swoimi ulubionymi utworami muzycznymi.

Fotele te posiadają też mechanizmy pozwalające na ustawienie odpowiedniej pozycji nachylenia oparcia, wysunięcia podnóżków oraz uchwytów na ręce.

Źródło: fotelezmasazem.wordpress.com

Najnowsze komentarze

    Kategorie